Krizi Fırsata Çeviren Takım: Beşiktaş

İlk düşünce yazımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Evet; Lokavtı, yani NBA’deki krizi en iyi şekilde değerlendiren takım Beşiktaş görünüyor şuan. Önce Zaza’yla başladı bu fırsat. Ülkerspor’dan NBA’e yetiştirdiğimiz Zaza’yı NBA izleyen çoğu kişi bilir. Fakat, Atlanta’da Al Horford’ın arkasında kaldığından pek beğenilmez Zaza… Ancak Türk basketbolundan yetişmiş biri olarak Türk basketbolunu iyi biliyor. Beşiktaş’a gelmesi hâlinde çok iyi işler başaracağı aşikâr. Bu yüzden Beşiktaşlılar şüphede kalmasın. Ardından, Deron Williams söylentileri başladı. İlk başta kimse inanmadı. Kimisinin inanası gelmedi.  Ama Beşiktaş, bir kez daha imkansızı başararak dünyanın en iyi ilk 3 oyun kurucusu arasında gösterilen Deron Williams’la anlaşmaya vardı.  Hem de cebinden tek kuruş çıkmadan! Milan Petrol ve M-Oil’in sponsorluğunda Deron Williams’ı renklerine kattı Beşiktaş… Bunu da başararak imkansızın imkansızını başardı. Gerçekten kutlamak gerek bu yönden Beşiktaş’ı. Deron Williams’ı anlatmaya gerek duymadım, çünkü her şey ortada. Ve daha Deron Williams’ın, Türkiye’ye gelmesinin heyecanını yaşarken Beşiktaş yönetimi, “Kobe Bryant’ı istiyoruz.” diyerek hepimizin ağzını açıkta bıraktı. Tabii ki ilk başta Beşiktaşlılar hariç kimse inanmadı. İlk önce Beşiktaş, alay konusu oldu. Ancak özellikle bugün gelen gelişmeler, tüm Türkiye’yi şaşırttı. “Kobe Bryant geliyor.” İşte bu üç kelime, herkesi heyecana ve sevince boğdu. Beşiktaşlı olan, olmayan herkes sevindi bu habere. Kobe çünkü bu; Dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterilen adam!

Daha netlik kazanmadı tabii ki transfer. Sponsorlara kaldığı haberleri var. Bugün, Twitter’dan belirttiğim gibi her şey 1-2 haftaya netleşir diye düşünüyorum. Tam olarak anlatmak istediğim şey:

LOKAVT KRİZİNİ, FIRSATA ÇEVİREN EN İYİ TAKIM BEŞİKTAŞ 🙂

Beni Twitter’dan takip edebilirsiniz: twitter.com/EreenTuncay

Reklamlar

Yazar: Eren Tuncay

Basketbol editörü, spor yazarı.

“Krizi Fırsata Çeviren Takım: Beşiktaş” için 2 yorum

  1. kobenin gelmesi çok zor.Sponsor bulsalar bile zor olarak görünüyor.Çünkü basketi italyada bırakmak istediğini söylemişti.İtalyaya gitmesi daha muhtemel.Çin’e gideceğini hiç sanmıyorum.

  2. Geri bildirim: demo | Lesvosnews.net

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s