Eurobasket 2011 Öncesi

Artık bütün hazırlık maçlarını tamamladık… Toplam 3 tane hazırlık turnuvası yaptık. Bir tanesinde şampiyon olduk. Genel olarak kimse, Milliler’in oyunundan tatmin değil. Anca gerçekten hiç hazır değildik. Ne şut sokuyorduk, ne savunma yapıyorduk… Serbest atışlar bile kaçıyordu! Adidas Cup’ta az biraz toparlandık gibi İzmir ve Almanya’ya göre. Ancak onlara inancımız tam olmalı. İzmir ve Almanya’daki turnuvalardaki sonuçlardan sonra Adidas Cup’a çok az kişi gelmişti diğerlerine göre… Bizzat gittim ve gördüm. Abdi İpekçi’de o kadar çok boş yer vardı ki, anlatılmaz yani. Yine de azınlık da olsa sesimizi duyurduk. Dediğim gibi, hazırlık maçları bitti. Biz hazır mıyız, orası tartışılır.

TAKIMDA HÂLÂ BELİRSİZLİK VAR

Dün, Semih Erden’in kadrodan çıkarılma kararı alındı sakatlığından dolayı. Furkan’ın geri alınma olasılığı var, Doğuş’un kalma olasılığı ve İzzet’in kalma olasılığı var. İzzet bugünkü maçta oynadı. Çok fena da oynamadı açıkçası. Ancak benim kişisel fikrim, Semih çıktığına göre, Furkan’ın kadroya yeniden dahil olması yönünde. Çok sayı üretememesine karşın çok iyi bir ribaundçu. Asla bırakmaz ribaundları. Bunu İzmir’de gördük. Sadece skor sorunu var. O da kapanır, sorun değil bence… Ama bakalım Orhun Ene ne yapacak, onu ilerleyen günlerde göreceğiz.

KEREM GÖNLÜM…

Kerem Gönlüm’ün eksikliğini fazlasıyla yaşıyoruz. Hem skor katkısı bakımından, hem de savunmadaki varlığından. 4 numarada etkisiz olabiliyoruz zaman zaman. Bu etkisizlik giderilmeli son antrenmanlarda.

Eksiklerle gidiyoruz Eurobasket’e. Ama biz Dünya ikincisiyiz. Bunu ne biz,  ne de Eurobasket’e katılacak takımlar unutmamalı… SON SÖZÜM: ” Eksik de olsak yüreğimizle geliyoruz !!! ”

TWITTER: twitter.com/EreenTuncay

Reklamlar

Yazar: Eren Tuncay

Basketbol editörü, spor yazarı.

One thought on “Eurobasket 2011 Öncesi”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s