Euro 2012 ve A Milli Takımı’mız

Bu yazımda Euro 2012’den bahsedeceğim sizlere…

Euro 2012 bana göre gerçekten Avrupa Milli Takımlar’ını izleme avantajı dışında farklı kültürlerin bir arada olması, futbolum saha dışındaki olaylarla değil de daha çok sevgi ve saygı içerisinde oynanması amacıyla düzenlenen bir organizasyondur.

İlk önce milli takımımızdan bahsetmek istiyorum.

Türkiye Milli Takımı gerçekten katıldığı organizasyonlara renk katabilen futbolun sadece 90 dakikadan ibaret olmadığını gösterebilen bir takımdır. Bu sene Hollandalı teknik adamın ayrılmasından sonra bir reforma giren A Milli Takımı’mız yerli bir hoca ile yoluna devam ediyor.

Abdullah Avcı…

Gerçekten cv’si başarıyla kaplanmış bir teknik adam. Türkiye’nin başına büyük umutlarla geldi. Bu zamana kadar zaten yerli hocalarla başarılarımız olmuş bulunuyoruz.
A Milli takımımız, Slovakya ile yaptığı karşılaşmada Abdullah Avcı ilk sınavını verdi. Burada skordan çok oynanan oyuna dikkat çekmek istiyorum. Takım gerçekten genç ve tecrübesizdi. Ama yine de bu gençlere Milli takım formasını terletme fırsatını vermek görevimizdir.

Abdullah Avcı topladığı gençlerle yoluna devam etmeyecek çünkü milli takımın bir iskeleti vardır. Fakat bu karşılaşmada bazı milli oyuncular oynamadı hatta bu durum futbolcuların tepkisini bile çekmişti. Ama Abdullah Avcı onlarla konuşarak bu durumu onlara iza etti. Bence burada tepkilik bir durum yok. Sadece bu maçta kaleye Sinan Bolat’ın geçmesi kaleyi Sinan Bolat’ın koruyacağını göstermez. Zaten Milli Takım’da Volka’nın, Emre’nin, Selçuk’un vs. yerleri belli olduğu için bu maçta oynamadı.

Biz bu sene Abdullah Avcı’dan ne bekliyoruz peki?

Bu soru benide gerçekten düşündürdü. Ama şu kanıya vardım. Abdullah Avcı, ”Biz istikrarlı bir turnuva takımı olmak istiyoruz.” dediğinde gerçekten bu söz beni heyecanlandırdı. Biz bu sene Abdullah Avcı’dan dünya kupasını getirmesini istemiyoruz. Biz sadece yapılan her organizasyonda kurada TÜRKİYE’nin de olmasını istiyoruz. Abdullah Avcı da zaten bu temenniyle geldi. Ben başarılı olacağına inanıyorum.

Sevgilerimle…

YAZAN: ADEM KUŞ

Reklamlar

Yazar: Eren Tuncay

Basketbol editörü, spor yazarı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s